Kolory Estancji – nazwy pokoi

Estancja oferuje 7 pokoi w 7 kolorach.

Nazwy pokoi to inspiracja wzorem kaszubskim (pomysł Doroty Białczak – artysty plastyka). Charakterystyczny haft kaszubski – ornament kwiatowy – składa się z koloru zielonego, czerwonego, niebieskiego, błękitnego, niebieskiego, żółtego i brązowego.

Więcej o kulturze kaszubskiej na Wikipedia.

 

Nazwy pokoi i charakterystyka

LAS – pokój zielony symbolizuje kaszubskie lasy i łąki. Pokój jest dostosowany dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. To najbardziej atrakcyjny pokój pod względem wielkości sypialni i łazienki z ogromnym tarasem oraz widokiem na park, konie i rozlewisko. Pokój znajduje się na parterze.

ZIEMIA – pokój brązowy to symbol żyznej gleby/roli. Do pokoju o poranku zagląda słońce. Gdy patrzysz przez okna to jest właśnie kierunek na Jezioro Mezowskie oddalone od nas ok. 2 km. Do jeziora prowadzi droga przez naszą piękną wieś. A po drodze zobaczysz rzadko już spotykane na wsiach krowy, konie i największe gospodarstwo u Marka właściciela jeziora. U niego możesz dostać pozwolenie na połów ryb oraz wypożyczyć łódkę.

MAK – pokój czerwony symbolizuje czerwień maków. Pokój znajduje się na drugim piętrze. Widok ogarnia park, konie i rozlewisko. Nad rozlewiskiem poleżeć można na leżaku, wsiąść do łódki, popatrzeć na wodę z hamaku, schować się w domku grillowym. Hitem jest muzyka żab. Gdy zamkniesz okno zasypiasz w zupełnej ciszy.

JEZIORO – pokój niebieski jak jeziora kaszubskie. Pokój najmniejszy i najbardziej przytulny. Wyposażony jest w dwa okna dachowe. Koło tego pokoju jest miejsce wypoczynkowe. Tu spotykają się sąsiedzi aby poznać towarzyszy z różnych części Polski i zachęcić do gry w bilarda w części piwnicznej.

ZBOŻE – pokój żółty jest w kolorze słońca, piasku, bursztynu, słoneczników i zboża. Pokój ma drewniany taras z widokiem na las. Pokój zboże i pokój Niebo pasują idealnie dla znajomych lub rodzin ponieważ łączy ich taras przedzielony szklaną przegrodą. Las oddalony jest od naszej Estancji tylko kilka kroków.  Na taras zagląda sędziwy kasztanowiec. Drzewo ma wielki potencjał w sobie. Gdy posiedzisz w ciszy zobaczysz znajome wiewiórki i gniazdujące sroki. Pod kasztanem o poranku kawa smakuje nieziemsko.

NIEBO – pokój błękitny, przypomina o bezchmurnym niebie. W sąsiedztwie jest pokój Zboże. Wybierz Niebo aby poznać na wspólnym tarasie gości i razem oglądnąć film w profesjonalnej sali multimedialnej lub zagrać w biliarda w części piwnicznej. Widok z tarasu jest na Kaszubski Park Krajobrazowy.

MORZE  – pokój granatowy symbolizuje Morze Bałtyckie. Mały pokój z dwoma oknami dachowymi i witryną przez którą widać małą wiejską przydrożną kapliczkę. O kapliczkę dba nasz sąsiad, który ma wspaniałego koguta którego uwielbiamy. Czekamy aż o poranku zapieje tylko dwa trzy razy aby przypomnieć, że jesteśmy na wsi. Nikt z gości do tej pory nie skarżył się na niego.

_____

STAJNIA apartament z dwoma pokojami znajduje się w budynku obok. Pokój małżeński z garderobą ma widok na park. Pokój wypoczynkowy wyposażony jest w dwie wersalik dwuosobowe. Aura koni i kotów chadzających wokół umili czas gościom bliskim naturze – na dotknięcie ręki. Spragnieni czytania znajdą miejsce przed stajnią aby przy koniach zagłębić się w lekturze. Pokój  wyposażony jest w lodówkę.

Estancja dla wszystkich Gości oferuje śniadania i obiadokolacje przygotowane w naszej kuchni.

Aranżacja wnętrz Estancji – AI Wnętrza