Sauna & Inhalacja solankowa w Estancji

Sauna & Solanka w Estancji znajdują się w domku drewnianym nad rozlewiskiem. Zapraszamy do skorzystania ze zdrowotnych  dwóch terapii ciepłolecznictwa i inhalacji solankowej dostępnych w czasie pobytu.

Sauna znana jest od czasów starożytnych mędrców, tak więc i u nas jest dostępna bo ją uwielbiamy. Nasz piec umożliwia korzystanie z sauny suchej lub wilgotnej. Zalecamy saunowanie 1-2 razy w tygodniu w odpowiedniej formie. Sauna przede wszystkim uodparnia nasz organizm, usuwa toksyny, powoduje dokrwienie organizmu, dotlenia płuca – pogłębia oddech, powoduje wzrost przemiany materii, redukuje cellulit i relaksuje bo obniża pobudliwość nerwową.

Proponujemy każde saunowanie podzielić na kilka etapów:

1 etap 10 min sauna i kilka minut schładzanie

2 etap 15 min sauna i kilka minut schładzanie

3 etap 15 min sauna i schładzanie do temperatury ciała np. pobyt w chłodnym pomieszczeniu, chłodna kąpiel pod prysznicem, wiadro wody polanej na ciało, zanurzenie w zbiorniku wodnym jak rozlewisko, jezioro, przebywanie na świeżym powietrzu,

4 etap odpocznij w pomieszczeniu z inhalacją solankową w pomieszczeniu obok sauny, nawadniaj gdy temperatura ciała wróci do normy – uzupełnij wodę w organizmie i mikroelementy.

Słuchaj swojego organizmu on jest najlepszym doradcą. Nie doprowadzaj do krytycznego przegrzania ciała, które objawia się mdłościami oraz nie zasypiaj w saunie.

Przeciwskazania do korzystania z sauny to między innymi: gruźlica, choroby nowotworowe, ropne zmiany skórne, choroby serca, miażdżyca. Jeżeli twoje dolegliwości zdrowotne nie zostały wymienione powyżej skonsultuj możliwość korzystania z sauny z lekarzem.

Cennik Sauna : Sesja 1 h – 120 zł.

Solanka tworzy mikroklimat jaskiń i kopalni solnych. Posiada właściwości lecznicze dolnych i górnych dróg oddechowych, chorób oskrzeli i płuc jak również wywiera wpływ na układ immunologiczny, układ krążenia, powłoki skórne, wegetatywny układ nerwowy i psychikę.

Dzięki specjalnemu generatorowi w osobnym pomieszczeniu zostaje rozpylony roztwór tworząc solankową mgłę. Wdychanie solanki odbywa się u nas przez 20 minut. W tym czasie można zrelaksować się patrząc na rozlewisko, medytując, czytając, rozmawiając. Po prostu relaksuj się wdychając zdrowotną solankę tak jak ci podpowiada organizm przez nos lub usta. Oddychaj powoli i miarowo. Czuj czego potrzebujesz. Jeżeli masz ochotę oddychaj głębiej. Zapraszamy do codziennego oczyszczania układu oddechowego.

Nasza terapia solankowa jest porównywana do to metody leczenia przez długotrwałe przebywanie w warunkach mikroklimatu jaskiń krasowych, grot, kopalń soli i innych kopalń. W Polsce odpowiednikiem jest Kopalnia Soli Wieliczka.

Solanka jest wskazaniem dla osób, które profilaktycznie chcą oczyścić górne i dolne drogi oddechowe jak również dla osób z problemami zdrowotnymi takimi jak: schorzenia górnych dróg oddechowych, przewlekłe nieżyty nosa, gardła, zatok przynosowych, krtani, stany przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie dróg oddechowych, choroby dolnych dróg oddechowych, niektóre ostre i podostre zapalenia tchawicy i oskrzeli, przewlekłe nieżyty oskrzeli, rozedma i pylica płuc, astma oskrzelowa jak również POChP Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc. 

Inhalacje mają działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, znoszą skurcz mięśni gładkich oskrzeli, działają stymulująco na błonę śluzową dróg oddechowych, pobudzając ją do wydzielania śluzu i wykrztuszania.

Inhalacje działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, oczyszczająco na drogi oddechowe. W trakcie i po zabiegu, poprzez nawilżenie nabłonka, usuwa się nadmiar lepkiej i gęstej wydzieliny oskrzelowej z dróg oddechowych, zmniejsza się obrzęk śluzówki rozszerzają się oskrzela, poprawia się funkcja układu oddechowego.

Przeciwskazania do korzystania z inhalacji solankowej to między innymi: gruźlica. Jeżeli twoje dolegliwości zdrowotne nie zostały wymienione powyżej skonsultuj możliwość korzystania z solanki z lekarzem.

Cennik Inhalacji Solankowej: Sesja 20 min – 30 zł

 

Sauna i inhalacje solankowe są uznane jako zabiegi lecznicze.

Inhalacja solankowa jest nazywana również haloteriapią.

Zapraszamy do Estancji po zdrowszy wypoczynek !!