Wieczór nalewek w Estancji

Październik, listopad lub luty zawsze będą kojarzyć się nam z nalewkami i wędzonym indykiem lub schabem. Co roku organizujemy Wieczór Nalewek, podczas którego odbywa się konkurs o najlepszą – najsmaczniejszą i najpiękniejszą nalewkę roku.

2014

Pierwszy konkurs odbył się w stajni w 2014 – wtedy spoglądaliśmy przez okno na budowę Estancji z nadzieją na 2015. Było zimno w stajennym korytarzu ale nalewki i dobry humor rozgrzały nasze umysły i ciała. Nie mogliśmy świętować w pomieszczeniu kominkowym, bo nasza sunia Cella właśnie tam wychowywała czwórkę swoich szczeniaczków.

2015

Ten rok przyniósł obfitość w wykonaniu owocowych pyszności.19 nalewek stanęło w szranki zawodów. II edycja konkursu dała nam ogrom energii i aspiracji. Dziękujemy PKL – Pensjonatowej Komisji Liczącej Kasi, Mikołajowi i Patrykowi za skrupulatne wyniki i wsparcie starszyzny. Wesoła młodzież w recepcji przyjmowała na konkurs nalewki, numerowała, liczyła głosy i przedstawiła najciekawsze spostrzeżenia uczestników/smakoszy.

2016 

Nalewkowicze do konkursu przekazali również 19 nalewek, kolory, smaki, moc w wachlarzu wyobraźni. Każda nalewka dostała ponad 100 punktów co oznaczało bardzo wykwintny smak nalewek – wysoki poziom. Oprócz tradycyjnej krzyżówki zapewniliśmy naszym przyjaciołom zabawę w Taboo. Reguły nie były do końca ustalone, ale rozgrzaliśmy umysły aby bezbłędnie rozwiązać estancjową krzyżówkę. O podium biła się Morelówka, Sosnówka i Kwiat Czarnego Bzu 🙂

2017

Nalewek było na 100% pojawiły się nowe smaki i nowi nalewkowicze. Na stole królowała ” Korona ze schabu”. Wprawni już uczestnicy dosyć szczegółowo opisywali proces tworzenia tego wyśmienitego trunku. Anonimowe oceny wzbudzały kontrowersje i o to właśnie chodziło.PKL 2017  to Amelia i Adalia 🙂

2018

tym razem 17 nalewek mieniło się kolorami i smakami, wielu panów martwiło się o słodycz w nich ukrytą. Organizatorzy oprócz słynnej „trudnej” krzyżówki dodali konkurs „Łamigłówkę” oraz „Poetyckie określenie nalewki”. Dwa konkursy szaro komórkowe wygrała Małgosia i Tomek – szybkość i poetycka natura dała wygraną. Gratulujemy zwycięzcom. Jedzenie było wyborne z przewagą vege, eco, bio… przygotowane przez uczestników. Oczywiście mięcho pachniało i smakowało po kaszubsku. MKL – Mezowska Komisja Licząca w składzie: Błażej, Amelia i Adalia – serdeczne podziękowania.

2019-2020

Covid spowodował, że Wieczór Nalewek przeniósł się w bardziej kameralną atmosferę.

2023

18 wspaniałych nalewek zagościło na stole konkursowym wśród zacnego grona. Po wielogodzinnej degustacji na 1 miejscu wyłoniła się niepowtarzalna biała nalewka Karoliny i Krzysztofa. Nasi debiutanci zostali ogarnięcięci aura zwycięstwa.

Konkurs, krzyżówki integrują znajomych do rangi przyjaciół, a my czekamy na spotkanie cały rok. Na wiosnę szukamy inspiracji. Niech w słoikach w domowym zaciszu buzują nowe smaki i zapachy, aby uwolnić je już w listopadzie. Dziękujemy za niepowtarzalną atmosferę i chęć przybycia.

 

Dziękujemy za cudowne potrawy na wspólny stół.

 

Iwona i Tomek.